iPhone 16 kılıf tasarımı sızdırıldı: Detayları ortaya çıktı!

iOS 18 güncellemesi hakkında her şeyi duyduktan sonra, şimdi dikkatlerimizi donanıma çevirme zamanı geldi. 2024’te piyasaya çıkması beklenen iPhone 16’nın tasarımı, bir kılıf kalıbı aracılığıyla tekrar sızdırıldı. Sosyal medyada paylaşılan kısa bir video, bu yeni tasarım hakkında bazı ipuçları veriyor ve iPhone 16 kılıf tasarımına dair önemli detaylar ortaya çıkıyor.

iPhone 16 kılıf tasarımı sızdırıldı

Sosyal medyada @UniverseIce tarafından paylaşılan ve güvenilir kaynaklardan biri olarak bilinen bir video, iPhone 16 veya iPhone 16 Plus için olduğu düşünülen bir kılıf kalıbını gösteriyor. Videoda görülen kılıf kalıbı, önceki sızıntılarla büyük ölçüde uyumlu görünüyor ve Apple’ın yeni amiral gemisi hakkında daha fazla bilgi sağlıyor.

iPhone 16 Plus’ın ekran boyutu hala tartışma konusu olsa da, bu yıl her iPhone modelinin ekran boyutunda değişiklikler olabileceği konuşuluyor. iPhone 16 Pro Max modelinin ekranının 6.9 inç büyüklüğe ulaşabileceği bile söyleniyor. Kılıf kalıbında görülen dikey kamera hizalaması, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus‘taki çapraz düzenlemeden farklılık gösteriyor. Bu yeni düzenleme, yeni modellerin mekansal fotoğraf ve video kaydetme yeteneğini artırmak için tasarlanmış olabilir.

Kılıf kalıbında görülen bir diğer önemli detay ise, tüm iPhone 16 modellerine gelmesi beklenen yeni Yakalama düğmesi için ayrılan alan. Söylentilere göre, bu yeni düğme kullanıcıların fotoğraf ve video çekiminde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Apple’ın bu yenilikle kullanıcı deneyimini daha da artırmayı hedeflediği anlaşılıyor. Eylül ayında iOS 18 ve Apple Intelligence ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen dört yeni iPhone modeliyle ilgili söylentiler ve sızıntılar, lansmana kadar devam edecek gibi görünüyor. iPhone 16 kılıf tasarımına dair ortaya çıkan bu yeni detayların resmi olmayabileceğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir