Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu için En Kritik Aday!

Bazı kripto paralar, boğa koşusuna öncülük edecek. Bu konuda herkesin bir fikri var.
Ancak sıcak anlatılar hala hüküm sürüyor. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Stu L’ye göre, Bitcoin’den sonra en sıcak 3 anlatı altyapı, oyun ve yapay zeka olacak. Bu bağlamda uzman, her bir anlatıdan en iyi birer altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: ChainLink (LINK)

İlk seçim altyapı alanında: Chainlink. Chainlink, önemli bir alan olan oracle’larda lider konumunda. Oracle’lar, on-chain kullanım için hisse senedi fiyatları gibi off-chain bilgileri getiriyor. Bu pazardaki toplam 14 milyar doların 10 milyar doaları Chainlink’ten geliyor. Link tüm zamanların en düşük seviyesinden neredeyse 110 kat arttı. Ve CCIP’leri Blockchain’lerin birbirleriyle daha kolay konuşmasını sağlıyor.

Boğa piyasasında, birçok yeni altcoin projesi online hale gelir. Chainlink de bu durumdan yararlananlardan biri. İster CCIP ister kaliteli Oracle hizmetleri için olsun, her yeni akıllı sözleşme projesinin Chainlink’e ihtiyacı var. Off-chain’den on-chain’e ilgili bilgileri almaları gerekir. Bunlar, tüm projelerin ihtiyaç duyduğu araçlar.

Chainlink’in yerel tokeni olan LINK, sektördeki piyasa değerine göre #18 proje. Yani zaten mavi bir çip. Büyük çocuklardan biri. Son zamanlarda ne yaptığına bakalım. Geçtiğimiz ay, LINK %12 değer kaybetti. Ancak son 3 ayda token yaklaşık %25 artış gösterdi. Ve geçen yıl boyunca iyi bir performans gösterdi. Son 12 ayda LINK %146 artış kaydetti. Bu harika bir yatırım getirisi. Önde gelen, sıcak anlatılardaki lider projeler her zaman en iyi boğa piyasası oyuncularıdır. Chainlink de bir lider ve bu şekilde kalmasını bekliyoruz.

İkinci sırada Avalanche (AVAX) var!

Avalanche geri döndü. Hayranları hiç gitmediklerini ve yerel token AVAX’ın tüm zamanların en düşük seviyesinden bu yana 15 kat arttığını söyleyeceklerdir. Ancak bir süre halkın gözünden uzak kaldılar. Yine de, inşa etmeye devam ettiler ve bazı harika yeni araçlara sahipler. Öncelikle, Core Wallet gördüğümüz en iyi yerel Blockchain cüzdanlarından biri. Avalanche işlemleri için Metamask’tan hem daha hızlı hem de daha ucuz. Avalanche köprülü BTC.b için Bitcoin desteği de var. Başka şaşırtıcı özellikleri de var. Sonra 3 Blockchain mimarisine sahibiz.

Sub-net’ler Avalanche için de büyük bir farklılaştırıcı haline geliyor. Özellikle oyunlar ve aynı zamanda RWA Blockchain’ler Avalanche alt ağlarında kendilerine bir yuva buluyor. Sub-net’ler Avalanche güvenliğini elde edersiniz, böylece geliştirme ekibiniz protokolü geliştirmeye odaklanabilir. Modüler Blockchain’lerin sunabileceği en iyi şeylerden bazıları.

AVAX piyasa değerine göre 11 numaralı altcoin projesi. Yani bu da bir mavi çip. Chainlink gibi. AVAX tokenı geçtiğimiz ay %8,4 artış gösterdi. Son 3 ayda AVAX neredeyse %30 artış kaydetti. Ve son 12 ayda, Avalanche %173’lük devasa bir artış gördü.

Son sıradaki altcoin: Akash Network (AKT)

Evet, Akash’tan sık sık bahsediyoruz. Çok büyük ve sadece bir yıl önceki tüm zamanların en düşük seviyesinden bu yana 23 kat arttı. Proje süper yüksek kaliteli. GPU’lar için kiraların ne kadar arttığına bakın. Ve tahmin edin ne oldu? Son 30 günde %21 düştü. Yani indirimli olarak harika bir kalite elde ediyorsunuz. Akash bir süre daha hiçbir yere gitmeyecek. Sadece yapay zekâ değil. Yapay zekanın en çok talep gören kısmı. Yapay zeka hesaplaması için GPU donanım çipleri.

Başarılı bir ürün olsun ya da olmasın her proje bir ton bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyar. Ve Akash, GPU pazaryeri ile yapay zeka için altyapı sağlıyor. Akash’ın yerel tokeni olan AKT artık Coinbase’de de işlem görüyor. Bu, Amerikalıların AKT’ye erişebilmesi için büyük bir fırsat. Akash şimdi modellerini de eğitiyor. Yalnızca bir GPU pazarı olmakla yetinmiyorlar. Bu proje etrafında olumsuz senaryolar görmek zor. Gerçekten.

Bu nedenle son 30 gündeki %21’lik düşüş şaşırtıcı. Bununla birlikte, Akash son 12 ayda %1.300 gibi göz kamaştırıcı bir artış gösterdi. Ancak yine de, bir ay önce 1 dolar olan harika bir projenin şu anda 0,80 dolar değerinde.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir